• Júlová prazdninová činnosť 3.7.-14.7.2023

• V prvý deň činnosti nám počasie prialo, preto sme sa držali programu a navštívili sme sa na kúpalisko Vieska, kde si deti užili pobyt strávený vo vode, ale aj mimo nej. Nasledujúci deň sme vycestovali do ZOO v Zlíne, kde sme si prešli celú ZOO a videli veľké množstvo zvieratiek z rôznych krajín. Deti mali možnosť vyskúšať si kŕmenie rají, ktoré sa im veľmi páčilo.

Po dvoch dňoch plných zábavy sme deťom dopriali deň oddychu v podobe štátneho sviatku. Ďalší deň nám počasie zmarilo pobyt na kúpalisku, preto sme sa rozhodli navštíviť Turčiansku knižnicu v Martine, kde si deti čítali a okúsili pátranie po poklade ako praví piráti. Prvý týždeň výletov sme zakončili na Orave, návštevou zábavného centra Kinderland, kde sa deti vyskákali v Jump aréne a vybláznili vo fun zóne.

Po víkende sme otvorili týždeň výletom do Hvezdárne a planetária v Žiari nad Hronom. Deti mali možnosť pozorovať ďalekohľadom slnko, vidieť oblohu, hviezdy a všetky planéty z blízka. Nasledujúci deň sme si úživali slnečné lúče na kúpalisku, kde sme pre deti pripravili vodné aktivity. Stred týždňa bol venovaný prehliadke  Bratislavského hradu, to však nebol jediný bod programu v Bratislave. Čakalo nás zážitkové centrum vedy Aurélium. Deti mali možnosť experimentovať s rôznymi zaujímavými vedeckými exponátmi.

Vo štvrtok nám opäť počasie neprialo, preto sme sa vybrali do múzea Andreja Kmeťa v Martine. Zbierka hračiek a  expozícia živej a neživej prírody Turca sa deťom veľmi páčila.

V piatok sme vycestovali vlakom do Banskej Bystrice. Návštevu mestského hradu sme spojili s výstupom na hodinovú  vežu, odkiaľ sme mali možnosť vychutnať si krásne výhľady na mesto.

Veríme, že ste si začiatok prázdnin užili a tešíme sa na Vás opäť v auguste.

Prajem Vám pekný zvyšok prázdnin.

• Informácia k odhlasovaniu detí z prázdninovej činnosti

• Vážení rodičia,

aby sme predišli nedorozumeniam, chceme Vás informovať,

že svoje dieťa z programu práve prebiehajúcej prázdninovej činnosti samozrejme odhlásiť môžete, ALE ...

... podľa VZN mesta Turčianske Teplice č. 1/ 2020, článok 5, bod 9

Vám budú vrátené len individuálne náklady (vstupné, poplatok CVČ).

Kolektívne náklady (cestovné) Vám vrátené nebudú

Preto prosím zvážte, či je nevyhnutné dieťa z programu odhlasovať.

Za pochopenie Vám ďakujeme!